Turdus Merula


Stránky jednoho karlínského kosa turdus merula
 

Náhodný kos

náhodný kosKosí galerkaKosí CD

kosí CD Stáhněte si kosí CD

Kontakt

K odeslání emailu použijte formulář Psaní pro kosa.

Registrace

Pro registraci použijte registrační formulář.

RSS

Kosí RSS kanál

Odkazy

Kosí úterý VII. - Přezdívky hospodské

aneb štamgast alias...
10. září 2019

Když chodíte delší dobu do stejné hospody, začnete dávat pinglům přezdívky. Funguje to ale i obráceně.

Do hospody U Karlínského přístavu, tedy do Námořníka, jak se hospodě říkalo, jsem poprvé zašel někdy před deseti lety. Důvod byl Kozel jedenáctka, kterého nikde jinde v Karlíně netočili. Na Kozlíka jsem tam začal chodit pravidelně, sedal jsem si ke stejnému stolu, až se ze mě stal štamgast. Jednoho dne jsem tam dělal jakousi rezervaci a Plešatej, jak jsme říkali jednomu pinglovi, si to zapisoval a povídá: “Napíšu to na jméno pan Kozel.” “Pan Kozel?” podivil jsem se. “No jo,” číšník zvedl hlavu od knihy rezervací, “vy to asi nevíte, ale my vám tady říkáme pan Kozel.” “Tak to sem dopad ještě dobře, ne?” zeptal jsem se pobaveně. Plešatej se jen pousmál. Dodnes nevím, co tím myslet.

Mimochodem, z hospody U Karlínského přístavu je dneska hospoda Be Friendly a točí tam Staropramen. Mám za to, že nikde v Karlíně momentálně Kozla jedenáctku netočí. A to je škoda.

Už tomu budou tak dva roky, co jsem začal chodit každou neděli do karlínského podniku Diego pivní bar (bývalá hospoda Kachna a Koráb). Opravdu jsem tam ze začátku chodil jen v neděli. Když jsem se tam po půl roce objevil v sobotu, barmani i majitelé hospody se museli přesvědčit, že opravdu není neděle. Do Diega jsem pak začal chodit na pivo i přes týden a nedělní kouzlo bylo to tam. Oblíbil jsem si, jako správný introvert, místo úplně na konci baru v rohu. Shodou okolností je v těch místech z druhé strany pípa. Jednou večer, když odešli štamgasti hulit a já zůstal na baru sám, mi jedna barmanka při čepování piva povídá: “A víte vy vůbec, jak vám říkají majitelé?” Nadechnul jsem se, že řeknu nevím, ale barmanka pokračovala. “Když se hospoda rozjížděla, tak barmani chtěli, aby bylo v neděli zavřeno, protože nikdo nechodí, ale majitelé říkali, že ne, že v neděli přece chodí takovej ten pán. To jak jste ze začátku chodil jenom v neděli. A vy jste fakt vždycky přišel. No a od té doby vám říkají Nedělní jistota.”

Nedělní jistota se mi moc líbí, to určitě ještě někdy použiji.

Jak mi říkají v jiných hospodách, nevím, ale to nevadí.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Kosí úterý VII. - Přezdívky hospodské (10. září 2019)
Kosí úterý VI. - Pardon (3. září 2019)
Kosí úterý V. - Mojemůjové (27. srpna 2019)
Kosí úterý IV. - Postel s příběhem (20. srpna 2019)
Kosí úterý III. - Manažer (13. srpna 2019)
Kosí úterý II. - Síla zvuku (6. srpna 2019)
Kosí úterý I. - Úterý (30. července 2019)

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Všechny články