Turdus Merula


Stránky jednoho karlínského kosa turdus merula
 

Náhodný kos

náhodný kosKosí galerkaKosí CD

kosí CD Stáhněte si kosí CD

Kontakt

K odeslání emailu použijte formulář Psaní pro kosa.

Registrace

Pro registraci použijte registrační formulář.

RSS

Kosí RSS kanál

Odkazy

Kosí úterý II. - Síla zvuku

Přidržujte se pohyblivých madel
6. srpna 2019
Jako téměř každý všední den ráno nastoupím na eskalátor a rozjedu se do nitra planety Země. Nebo alespoň do metra. Na stanici Invalidovna vás jezdící schody svezou/vyvezou dolů/nahoru zhruba za minutu. Metro jezdí mezi sedmou a devátou hodinou ranní po dvou až čtyřech minutách. Prostě nastoupím na jezdící schody, v klidu sjedu nebo sejdu dolů, přijede metro a odfrčím. Tak to funguje, když je dobré postavení planet. Když je ale zrovna Merkur v Legu, což fakt neni dobrý, stane se ta jedna minuta, dalo by se říci, dobrodružnou. A přesně o to vůbec nestojím. Stojím nestojím, vypadá to nějak takhle:

Nastupuji na eskalátor a v tu chvíli kolem mě proběhne spěchač s termohrnkem v ruce a lehce do mě vrazí. Trochu mě to vyvede z rovnováhy, ale jsem již zkušený eskalátorojezdec, tak to ustojím. Načež se na mě přilepí tulič, stvoření, které si potřebuje stoupnout hned na schod za vámi. Postoupím tedy o schod dolů a pozoruji, jak na protější straně vybíhá jezdící schody řada horolezcoběžců, dychtících dosáhnout vrcholu… těžko říci jakého. Tulič začne být nervózní z prázdného schodu mezi námi a také postoupí o jeden schod dolů. Někdy prázdné místo zaplní jiný tulič. Postoupím o dva schody dolů. Jsme zhruba v polovině a já už o další tři schody níž, když se ozve zvuk přijíždějící soupravy metra. Zkušenost mě naučila, že v tomto okamžiku je dobré dodržet upozornění "přidržujte se pohyblivých madel". Rychle se obouruč chytím madla a v tu chvíli se kolem mě prožene stádo pakoňů, tedy dobíhačů. Pravidla stádo nemá. Strkání, podrážejí nohou, tahání za vlasy a kradení termohrnků probíhá celou dobu co se valí koridorem. Kdo se dostane do přijíždějícího metra, odjede o dvě až čtyři minuty dřív a to za modřiny a zlámaný hnáty stojí. Že se podle zvuku nedá rozeznat z kterého směru souprava přijíždí, to stádo nezajímá.
Konečně i s tuličem(a) vystupujeme z eskalátoru. Namířím si to k nástupišti a míjím potlučený, udýchaný a smutný zbytek stáda. Ti šťastnější už jedou ve vagonu přeplněném silnějšími kusy z předchozích stanic.

Síla zvuku, pomyslím si, nastoupím do poloprázdného (nebo poloplného?) vagonu a odfrčím.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Kosí úterý XII. - Křížovkoid (15. října 2019)
Kosí úterý XI. - Šílená paní v tramvaji (8. října 2019)
Kosí úterý X. - Taková malá procházka (1. října 2019)
Kosí úterý IX. - Divnoslechy (24. září 2019)
Kosí úterý VIII. - Přísloví o jedení, hladu a vaření (17. září 2019)
Kosí úterý VII. - Přezdívky hospodské (10. září 2019)
Kosí úterý VI. - Pardon (3. září 2019)
Kosí úterý V. - Mojemůjové (27. srpna 2019)
Kosí úterý IV. - Postel s příběhem (20. srpna 2019)
Kosí úterý III. - Manažer (13. srpna 2019)
Kosí úterý II. - Síla zvuku (6. srpna 2019)
Kosí úterý I. - Úterý (30. července 2019)

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Všechny články