Turdus Merula


Stránky jednoho karlínského kosa turdus merula
 

Náhodný kos

náhodný kosKosí galerkaKosí CD

kosí CD Stáhněte si kosí CD

Kontakt

K odeslání emailu použijte formulář Psaní pro kosa.

Registrace

Pro registraci použijte registrační formulář.

RSS

Kosí RSS kanál

Odkazy

Tak kolik dnes asi vygooglím čaje ...

13. února 2009
Nedávno jsem se dočetl, že jedno vyhledání informace Googlem vyprodukuje zhruba 7 gramů CO2, což je polovina CO2, které vyprodukujete uvařením jedné konvice čaje (???).
Čekal jsem, jestli se někde neobjeví nějaká aplikace, která by vám v prohlížeči ukazovala, kolik jste už navařili čaje, ale nikde nic. Jestliže má konvice čaje jeden litr, tak jich denně v průměru vygooglím tak padesát. No ale v jiném článku jsem zase četl něco jiného a tak to jde s tím CO2 a globálním oteplo(ušo)váním pořád dokola.

Tady je o tom čaji v Googlu nějaké čtení - ať to nemusíte googlit.

Co si mám o tom asi tak myslet, když jeden uznávaný klimatolog říká, tedy obrazně, že bude nejlepší, když si do zásoby nakoupím plavky, krém na opalování a sluneční brýle, a jiný, stejně uznávaný říká, že si mám pořídit smečku sibiřských hasky a saně. Ale taky jsem četl, od nějakého uznávaného klimatologa, že se nestane vůbec nic a že ty výkyvy jsou prostě na té naší planetě zemi normální, což se mi líbí úplně ze všeho nejvíc. A z radosti si ještě vygooglím „sníh v létě“ – je to nějaká divadelní hra, představte si.

Když mi bylo asi tak šestnáct, potkal jsem v metru divnou muženu (byla to spíš holka než kluk, ale jistej si tím dodnes nejsem), která na mě vybafla s nějakejma Greenpeace, co mají strašně rádi přírodu, a jestli jim nechci měsíčně přispívat nějakou dvaceti/padesátikorunou. Já si říkal, že udělám dobrý skutek a tak jsem řekl že jo. Když zjistila, že nemám účet u žádné banky, přestal jsem jí zajímat a už si vyhledávala další objekt, který by mohl sypat. Dnes bych mohl té obludě poděkovat, ale mně se zrovna vůbec nechce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Všechny články