Turdus Merula


Stránky jednoho karlínského kosa turdus merula
 

Náhodný kos

náhodný kosKosí galerkaKosí CD

kosí CD Stáhněte si kosí CD

Kontakt

K odeslání emailu použijte formulář Psaní pro kosa.

Registrace

Pro registraci použijte registrační formulář.

RSS

Kosí RSS kanál

Odkazy

Konečně mám Auru

21. prosince 2008
Fishman Aura JumboMáte auru? Já určitě, nedávno jsem si jí pořídil. Mou Auru vytvořila firma Fishman. Mám na výběr z šestnácti zvukových „obrazů“, která je možné přimíchávat k čistému signálu, ten můžu zesilovat, můžu měnit fázi a nebo můžu Auru prostě vypnout.

Aura je kytarová krabička (jo, ta na obrázku), která má za úkol simulovat mikrofon před akustickou kytarou. Více si o této krabičce a jejích kamarádkách můžete přečíst na stránkách firmy Fishman. Já chci psát o tom, k čemu je ta krabička (taky) dobrá.

To jsem si takhle v létě vzal týden dovolené a těšil jsem se, že budu něco nahrávat, hlavně akustickou kytaru. Zapnul jsem počítač, uvařil si kávu, rozestavěl jsem mikrofony, uvařil si kávu, všechno jsem pěkně pospojoval a připravil na nahrávání, uvařil si kávu, naladil jsem kytaru, pohodlně se usadil s kytarou a kávou a ve chvíli, kdy jsem spustil nahrávání, spustilo venku bourací kladivo. To jsem ale nahrávat nechtěl, industriál ještě nedělám. Dělníci venku bourali takové betonové nájezdy a když zrovna nebourali, házeli kusy betonu do kontejneru, což byl snad ještě strašlivější zvuk (kdyby tomu dali alespoň rytmus).
Taky se mi stalo, že jsem nemohl nahrávat, protože se v bytě nade mnou proháněla smečka lítých dětí. Tak to v paneláku chodí a jestli se nechce člověk zbláznit, prostě se s tím smíří – no a nebo hledá nějaké řešení.

Já se s tím smířil a hledal jsem nějaké řešení. Kdo hledá, najde! Našel jsem Auru. Tuhle krabičku používá třeba i David Gilmour (Pink Floyd), což je, řekl bych, velice pěkná reference.

Kytaru můžete nahrávat přes mikrofon, nebo, máte-li elektroakustickou kytaru, přes linku (kabelem z kytary přímo do záznamového zařízení, třeba do zvukové karty). Přes linku můžete nahrávat i když vám pod okny tancuje bourací kladivo, ale nebude to nic moc, zvuk piezzo snímače (ten je v kobylce) z nahrávky jen tak nedostanete (jestli to vůbec jde).

Jaký je rozdíl mezi nahraným signálem přímo do linky a do linky přes Auru:

> Kytara přímo do linky
> Kytara do linky přes Auru

Nic jsem neupravoval. Ještě by chtělo použít equalizér a taky dát kytaře nějaký prostor (reverb), ale šlo mi o syrový záznam.

Důležité upozornění. Aura nevytváří zvuk akustické kytary, k tomu slouží jiné krabičky.

Takže, jestli chcete doma v obýváku nahrávat akustickou kytaru "v klidu", rozhodně vyzkoušejte Auru, dělají se různé typy. Třeba já mám Auru Jumbo, páč mám kytaru typ jumbo atd …

No a je to.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Všechny články