Turdus Merula


Stránky jednoho karlínského kosa turdus merula
 

Náhodný kos

náhodný kosKosí galerkaKosí CD

kosí CD Stáhněte si kosí CD

Kontakt

K odeslání emailu použijte formulář Psaní pro kosa.

Registrace

Pro registraci použijte registrační formulář.

RSS

Kosí RSS kanál

Odkazy

Blázen

Zhudebněná báseň Bohuslava Reynka.
25. září 2016

Po dlouhatananananánské (a možná i mnohem nananánské) době je tady nová kosí nahrávka. Tentokrát to není instrumentálka, jak bylo zvykem, ale písnička, což je tedy veliká novinka. Snad na vás těch novinek není moc najednou.

Jde o zhudebněnou báseň Bohuslava Reynka Blázen, kterou už několik let hrávám sólo na koncertech s kapelou Syrový tóny. Normálně ji hraji jen na akustickou kytaru, ale pro nahrávku jsem zvolil elektrickou kytaru a pro doplnění a ochucení zvuku ještě instrument zvaný sampletron, konkrétně zvuk s názvem Fiona brion (nemám nejmenší tušení proč se tak jmenuje, ale moc se mi líbí. Název i zvuk.) ... jo a zpěv!

Při nahrávání zpěvu jsem si omylem pustil všechny nahrané stopy najednou (každou jsem si nahrál několikrát, abych měl při střihu na výběr) a musím říci, že jsem si chvilku připadal jako blázen! Tak se mi to zalíbilo, že jsem se rozhodl použít zpěv zdvojeně a v závěru dokonce ztrojeně. Veselejší historku z natáčení nemám.

Jak je mým špatným/dobrým (nehodící se škrtněte) zvykem, dostal jsem se při úpravě písničky do situace, kdy už všechno moc poslouchám a na každé nahrané stopě se mi něco nezdá a nakonec bych všechno nahrál znova a předělal. Tak jsem si řekl, že to je ta chvíle, kdy je písnička hotová a šel jsem napsat tento text do pivního baru Diego, kde mají zrovna černočerné pivo Albrecht z pivovaru Frýdlant... mňam. A je to!

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Všechny články