Turdus Merula


Stránky jednoho karlínského kosa turdus merula
 

Náhodný kos

náhodný kosKosí galerkaKosí CD

kosí CD Stáhněte si kosí CD

Kontakt

K odeslání emailu použijte formulář Psaní pro kosa.

Registrace

Pro registraci použijte registrační formulář.

RSS

Kosí RSS kanál

Odkazy

Jethro Tull's Ian Anderson Plays Thick As A Brick 1&2 a Frank Zappa

4. prosince 2013
Jethro Tull's Ian Anderson Plays Thick As A Brick 1&2
O Jethro Tull, respektive o Ianu Andersonovi jsem tady psal naposledy 21.11.2012 a také se to týkalo koncertního turné Thick As A Brick 1&2. Tenkrát (7.6.2013) se ale hrálo v Amfiteátru v Lokti, tak nebylo možné použít videoprojekci a ani herec a zpěvák Ryan O’Donnell se tam neukázal. Tentokrát to bylo se vší parádou a jsem rád, že jsem 20.11. v pražské Lucerně byl (ehm ... na této fotografii je důkaz. Nápověda: podle nosa poznáš kosa) a to hlavně z toho důvodu, že to byl poslední koncert turné a je pravděpodobné, že na živo už něco takového neuvidím a neuslyším. Maloval jsem si, jak se o koncertu rozepíšu, třeba jak v jeden dost vypjatý moment zazvoní telefon a Ian Anderson ho zvedne a ..., ale pak jsem na YouTube objevil naprosto skvělý, profesionální záznam, tak co bych se namáhal, podívejte se na to. Na záznamu chybí úvod představení, kdy parta techniků připravuje pódium před koncertem: Napřed se objeví jeden technik v béžovém kabátě a v bekovce (zpěvák a herec Ryan O’Donnel) a začne něco vyndavat z kufru který si přinesl, pak se objeví další technik, také v béžovém kabátě a v bekovce a začne kontrolovat, jestli jsou správně zapojené kabely (baskytarista David Goodier), takhle se na pódiu objeví celá kapela (pianista a akordeonista John O’Hara, kytarista Florian Opahle a bubeník Scott Hammond) + ještě několik dalších, asi opravdových techniků a dělají, že připravují pódium. V jeden okamžik pod jedním z monitorů najdou podprsenku a pod dalším pak kondom. Nakonec je vše připraveno a začne videoprojekce: Malý Gerald Bostock přijde ke svému psychiatrovi (Ian Anderson), který se ho zeptá jak se má a jestli by mu mohl vyprávět svůj příběh. A v ten okamžik začne Thick As A Brick.

Část 1


Část 2


Tady najdete fotky z pražského koncertu v Lucerně.

Jestli jste pořádně koukali na druhou část záznamu Thick As A Brick, tak jste tam mohli v jeden okamžik spatřit Franka Zappu.

Frank Zappa
Dnes je tomu přesně dvacet let, kdy Frank Zappa zemřel. Byl to kytarista a zpěvák, ale hlavně geniální skladatel. V dnešní době, kdy se z průměrných a podprůměrných tajtrlíků dělají vzory, je potřeba lidi jako byl Frank Zappa připomínat.

Tak tady je jedna připomínka:

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Všechny články