Turdus Merula


Stránky jednoho karlínského kosa turdus merula
 

Náhodný kos

náhodný kosKosí galerkaKosí CD

kosí CD Stáhněte si kosí CD

Kontakt

K odeslání emailu použijte formulář Psaní pro kosa.

Registrace

Pro registraci použijte registrační formulář.

RSS

Kosí RSS kanál

Odkazy

Vy neznáte zebrala?

6. září 2011
Přiznám se, že zebrala bílého a černého znám teprve od dnešního rána. Vstal jsem a s ještě zalepenýma očima jsem si pustil televizi, aby mi dělala kulisu a taky abych se dozvěděl, co nového se děje na planetě zemi. Nemusím to vědět, ještě nejsem ředitel zeměkoule, ale prostě mě to zajímá. Televize ožila a tak jsem spokojeně odešel do koupelny dělat ranní hygienu. Omývám si obličej vlažnou vodou, když v tom slyším nezřetelně z televize něco jako: "bílý zebral ... černý zebral ... bílý zebral ..." S kartáčkem na zuby, který jsem si mezi tím strčil do pusy – i s pastou, jsem se šel podívat na to záhadné zvíře – na zebrala, jaktěživ jsem o něm neslyšel. Čekalo mě překvapení. Nějakým, pro mě dosud záhadným způsobem, jsem měl puštěný kanál ČT4 Sport a zrovna tam nějaká slečna nebo paní (z Brna) popisovala jednu napínavou šachovou partii: "... takže když táhnul na é čtyři, tak bílý zebral věž a pak černý zebral koně ... no a pak bílý zebral koně střelcem ..."

Bylo mi to trochu líto, protože když už nás každou chvilku krmí v médiích informací, kolik živočišných druhů denně vymírá, aniž by nám taky někdy pověděli, kolik nových živočišných druhů denně vzniká, tak jsem měl prostě radost, že někde žije nějaký bílý a černý zebral.

Prosím, zachraňme zebrala!!! Stačí, když na něj budete myslet a on se někde objeví, protože jak jistě víte, fantazie nemá hranice a on tam někde prostě musí být. Posílejte mi, prosím, veškeré podněty, kde přesně by se mohl zebral nacházet a máte-li představu, jak takový bílý nebo černý zebral vypadá, pošlete mi obrázek na email (turdusmerula@seznam.cz). Budu se tešit. Veškeré informace a obrázky určitě zveřejním.

A až ho někde potkáte – a já věřím že ano – tak ho nezapomeňte pozdravovat od kosa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Všechny články