Turdus Merula


Stránky jednoho karlínského kosa turdus merula
 

Náhodný kos

náhodný kosKosí galerkaKosí CD

kosí CD Stáhněte si kosí CD

Kontakt

K odeslání emailu použijte formulář Psaní pro kosa.

Registrace

Pro registraci použijte registrační formulář.

RSS

Kosí RSS kanál

Odkazy

Vánoční příběhy

22. prosince 2010
Ježíšek
Když jsem byl malý, motal jsem se na Štědrý den mamince v kuchyni. Nevím už kolik mi bylo let (4-5), ale že jsem se motal v kuchyni, to vím určitě - v kuchyni se motám dodnes (i když jsem tam sám). Ani si nepamatuji, co jsem tam dělal, ale hádám, že jsem měl spadeno na cukroví. Kuchyň jsme měli hned vedle obýváku, kde na druhé straně u okna stál vánoční stromeček - ještě bez dárků. Z kuchyně bylo do obýváku vidět, ale jen z jednoho místa a na něm jsem se zrovna nevyskytoval - nebylo tam cukroví. Najednou prásklo okno. Vyletěl jsem z kuchyně do obýváku a koukám, pod stromečkem jsou dárky a na stromečku prská jedna prskavka. Šel jsem se podívat k oknu za závěsy, jestli tam není schovaný tatínek. Nebyl tam. Dodnes nevím, jak tohle udělal - jak to stihnul. A ani se ho nebudu ptát, protože moc dobře vím, co by mi odpověděl: "To byl přece Ježíšek" - a usmál by se pod fousy.

Dárek
Je tomu dávno, co v jednom domě, v jednom bytě, žila Věra se svým manželem Standou a s bratrem Petrem. Petr měl v pokoji pěknou knihovnu. Věra s Petrem měli bratra Ivana, který žil se svou ženou Evou někde úplně jinde.
Blížili se Vánoce.
Standa koupil Evě knížku - budeme ji říkat KNIHA – a schoval ji u Petra v knihovně. Petr o tom nevěděl. Na Štědrý den si šel Standa pro KNIHU k Petrovi do knihovny, ale nebyla tam. Petr o KNIZE nic nevěděl.
Co dal Standa Evě pod stromeček nevím, ale vím, co dostal pod stromeček Standa. KNIHU. Dostal ji od Ivana, který byl před Štědrým dnem na návštěvě u sourozenců, a když uviděl v Petrově knihovně novou knížku, napadlo ho, že by s ní mohl udělat radost Standovi a zabalil mu ji pod stromeček.

Tento příběh mi vyprávěl dědeček Ivan.


K psaní jsem si pustil skvělé CD Michaela Nymana LIVE (1994) - mňam. Jak jste se jistě dočetli na Wikipedii, tak Michael Nyman je velice známý a uznávaný skladatel. Dost možná znáte jeho hudbu z filmů. Pokud máte rádi minimalistickou nebo jakoukoli zajímavou hudbu, tak určitě nastražte uši a vychutnejte si pár skladbiček z Youtube - je to lahůdka:
Michael Nyman Band - Time Lapse
Michael Nyman Band - Chasing Sheep is Best Left to Shepherds
A tuhle možná znáte z filmu Piano:
Michael Nyman - The heart asks pleasure first

No a na závěr nějakou vánoční ... hmmm ... tak co třeba God Rest Ye Merry Gentleman v podání Iana Andersona, jeho povedené partičky a orchestru: Orchestral God Rest Ye Merry Gentleman

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Všechny články