Turdus Merula


Stránky jednoho karlínského kosa turdus merula
 

POZOR! Přísně tajné!!!

25. června 2013
Když před časem panu Snowdenovi uniklo něco, co mu uniknout nemělo, a nemám na mysli moč, nýbrž informaci o tom, že NSA (americká národní bezpečnostní agentura) sbírá "soukromá" data uživatelů internetu a také analyzuje data jakési telekomunikační společnosti, jen jsem líně zívnul: "No pane jo! A nějakou opravdu tajnou informaci byste neměli?" Tedy ne že bych o tom šmírování věděl, jen mě to nijak nepřekvapilo. Pak jsem ale zjistil, že to některé lidi nejen překvapilo, ale že s tím mají i nějaký (jako úplný laik si netroufnu odhadnout jaký) duševní problém. Sestavil jsem proto žebříček stejně tak pozoruhodných a neméně tajných informací, jako je ta o NSA, abych do budoucna uchránil křehké duše některých spoluobčanů. Věřím totiž, že když se dozví všechna ta tajemství najednou, vypořádají se s tím lépe, než kdyby jim byly tajné informace servírovány zničehonic, jen tak, halabala, bez upozornění. Ale i tak musím upozornit slabší povahy, že by to s nimi mohlo seknout.

Jdeme na to, držte si klobouky, jedeme z kopce (počet vykřičníků na konci každé tajné informace vyjadřuje stupeň tajemství):

1) V zoologické zahradě jsou zvířata!!!

2) Zajíc obecný žije v lese, žije v lese, žije v lese! Ale to věděl už Mach.

3) V lese rostou houby!

4) Ve městech žijí lidé!

5) Ti lidé, které vidíte v televizi, ve vaší televizi ve skutečnosti nejsou! (Nevěříte? Přesvědčte se. Rozeberte ji!)

6) Nemáte-li televizi, protože je to děsně IN (a musíte to dát ostentativně najevo pokaždé, když televizi spatříte), tak věřte, že bod č. 5, platí i pro všechny druhy displejů!!

7) A abych nezapomněl: Ti lidé nejsou ani v projektoru!!!

8) Ten člověk v zrcadle jste skutečně vy!

9) Tajné, tajnější i nejtajnější agentury Vás, ano, právě Vás, monitorují 24 hodin denně. Vaše barvité, inspirativní, vtipné a neotřelé myšlenky, kterých se Vám, ano, právě Vám, rodí v mozku každou vteřinu nejméně padesát a které promptně zveřejňujete na internetu, ukládají agenti do speciálních informačních kapslí, které jednoho dne předá vláda Spojených států amerických velvyslancům z jiné galaxie, aby jim tak dokázala, jak geniální, vtipný a citlivý může člověk být ... ANO, PRÁVĚ VY!!!!!! Děkujeme!

10) A ta slibovaná prosba: Vypněte na chvíli počítač, tablet i mobilní telefon, ať si můžou tajní, tajnější i ti nejtajnější agenti konečně zajít na svačinu.

Jestli čtete tento řádek, je více než zjevné, že Vás tajní agenti ještě nedostali. Ale raději se neohlížejte ...