Turdus Merula


Stránky jednoho karlínského kosa turdus merula
 

Náhodný kos

náhodný kosKosí galerkaKosí CD

kosí CD Stáhněte si kosí CD

Kontakt

K odeslání emailu použijte formulář Psaní pro kosa.

RSS

Kosí RSS kanál

Odkazy

Nosem pojď

9. srpna 2012
Vzniklo to velmi jednoduše, ale ne samo od sebe, potřeboval jsem k tomu park, lavičku, jednu dívku a pejska. Seděl jsem na lavičce v parku a jedna dívka volala na pejska "no sem pojď, no sem pojď" a já si to přeskládal do "nosem pojď". Původně to byl jen pracovní název, ale nakonec jsem ho skladbičce nechal, protože se mi líbí. A to je celý příběh názvu.

Skladbička má taky malý příběh. Hlavní, velmi jednoduchá melodie, je stará už dobré tři/čtyři roky, občas jsem si ji zahrál na piano, ale nevěděl jsem, co si s ní dál počít. Před nedávnem mě napadlo použít do nějaké skladbičky kafemlýnek, který by mlel/hrál striktní rytmus a tahle melodie se mi automaticky vynořila v hlavě, je na kafemlýnek jak dělaná. Kafelmýnek se ovšem ve skladbičce nakonec nevyskytuje, ale inspiroval mě (mimo jiných okolností) k dopsání skladbičky. K hlavní melodii jsem začal postupně rozepisovat další nástroje, které, jak možná poznáte z nahrávky, kopírují hlavní melodii, ale noty mají jiné melodické intervaly, takže jsou buď zahrány dřív nebo později, ale nepřecházejí do dalšího taktu - tedy v každém taktu (6/8) se odehraje vše co je třeba. Je to vlastně taková skládanka a moje první minimalistická skladbička.

Něco o minimalistické hudbě v encyklopedii Wikipedia

Ještě poznámka k nahrávání akustické kytary: Nahrával jsem na páskový mikrofon t.bone RB 100 a předzesilovač Focusrite ISA One Digital. Lépe se mi zatím nahrát kytaru v paneláku přes mikrofon nepodařilo. Páskový mikrofon použiji při nahrávání kytary na chystané CD (nezapomněl jsem a průběžně na něm pracuji).

Vibrafon, fagot (samozřejmě), klarinet, hoboj, violončelo, viola, piano, dřívka, rytmický buben, akustická kytara, kachna, šplouchání a další ambientní zvuky ...

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Všechny články