Turdus Merula


Stránky jednoho karlínského kosa turdus merula
 

Náhodný kos

náhodný kosKosí galerkaKosí CD

kosí CD Stáhněte si kosí CD

Kontakt

K odeslání emailu použijte formulář Psaní pro kosa.

RSS

Kosí RSS kanál

Odkazy

Dneska udělám to, co jsem včera odsunul na pozítří

14. prosince 2009
Kradl jsem se od Florence Karlínem a přemýšlel, co budu dělat, až přijdu domů. „Takže udělám napřed tohle, nebo raději začnu tamtím, ale asi bych měl začít tím, co jsem včera odložil na zítřek ... ale co udělám s tím, co jsem předevčírem odsunul na pozítří?“ Znáte to – jakpak by ne. A jak si tak dělám (naprosto zbytečný) rozvrh, prořízl mi myšlenku ostrý zvuk klapajících podpatků. Stál jsem na tramvajové zastávce, s tramvají, a nějaká dívka se „snažila“ tramvaj „doběhnout“ (tím nemyslím, že ji chtěla ošálit (a tím zase nemyslím omotat šálou)). Ta slečna na vysokých podpatcích se snažil běžet, a aby jí to cestou moc slušelo, tak se ještě v tom shonu upravovala. Dopadlo to tak, že vypadala hrozně a tramvaj nestihla.

Nejsem člověk škodolibý, ale tak mě ta scenérie rozveselila, že jsem si zašel na skvělou slanou palačinku se špenátem a česnekem do příjemné restaurace U Karlínského přístavu, kde mají taky skvělého Kozlíka 11ku – mňam.

A tak se stalo, že první co jsem udělal, když jsem přišel domů, bylo, že jsem sedl k počítači a napsal tohle.

A trochu kultury: K psaní jsem si pustil nahrávky z kolekce Jazz Masters (před pár lety se dala pořídit v Levných knihách za 199,-). Je to 8 CDček „starého“ jazzu, rafinovaně uvelebených v krabici na LP desky.
V takových krabicích se, co si pamatuji z dětství, vydávala třeba Má vlast Bedřich Smetany a další desky, kterých bylo prostě víc jak dvě. Moc pěkná věc, ale dnes už se na tohle „nehraje“. Já mám rád VĚCI, tak „promiňte“ tu nostalgii. A abych byl trochu konkrétnější, tak v kolekci jsou nahrávky těchto skvostných muzikantů: Bill Evans, Billie Holiday, Dexter Gordon, Dizzy Gillespie, Miles Davis, Pat Metheny & B.B. King & Dave Brubeck (Blue Rondo à la Turk je prostě skvělé), Stan Getz, Thelonious Monk.


A tak se mi opět potvrdilo, že si člověk může plánovat kde co a nakonec je konec úplně jiný – vlastně začátek. A teď půjdu dělat tamto, co jsem včera odsunul na pozítří, ale zrovna mám chuť, udělat to dneska.

Blue rondo na YouTube:
Dave Brubeck Craven Filter Special 6
ARIES Percussion Ensemble - Blue Rondo A La Turk

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Všechny články